منتو فان

وب سایت منتوفان

مرجع تفریح و سرگرمی

Prev Next

منتو فان مرجع تخصصی : جوک و لطیفه , اخبار و تصاویر بازیگران , مطالب و امکانات سرگرم کننده , مطالب خانواده و سلامت محور

گردگیری آخر سال خودتان را برای گردگیری آخر سال آماده کنید


در این روزها که وقت گردگیری آخر سال و خانه تکانی رسیده است  اصلا نگران زمان نباشید چراکه میتوانید ظرف مدتی کم به خانه اتان سرو سامان بدهید .

1-به مدت پنج دقیقه ،پنج وسیله پیدا کنید که دور انداختنی باشند و پنج وسیله دیگر را پیدا کنید که برای قرار دادن روی دیوار مهربانی

باشند . در این مدت ذهنتان را جمع کرده اید و به خوبی میتوانید در مدتی کم وسایل دور ریختنی را پیدا کرده و به وضع خانه سامان دهید .

2-به قفسه ادویه جات سری بزنید و از خودتان بپرسید که آیا از تمام این ادویه ها استفاده میکنید ؟ به محض اینکه به خودتان جواب منفی دادید میتوانید ادویه های بی مصرف را از قفسه خارج کنید و دور بریزید به همین ترتیب به سراغ کمد ها و کشوهایتان بروید و لباس ها و وسایل غیر قابل استفاده را دور بریزید.

 

گردگیری آخرسال3-در این مرحله به سراغ سبدهای حمام و یا جعبه کمک های اولیه بروید و داروها و یا شامپوهای تاریخ گذشته را دور بریزید و قفسه هایتان را خلوت کنید .

4- یکی دیگر از مشکلاتی که در هر خانه ای پیدا میشود،کاغذهای تبلیغاتی و قبض های پرداخت شده است .میتوانید از این کاغذ ها عکس بگیرید و آن ها را در پوشه ای در گوشی و یا رایانه خود حفظ کنید .

5- برای خودتان در خانه قوانین جدید بگذارید مثل اینکه : جای کت ها و مانتو روی گیره است و کیف ها باید در کمد قرار بگیرند . و همیشه این قوانین را رعایت کنید با این کار همیشه خانه ای تمیز و مرتب خواهید داشت .

6-معمولا فریزرها در هر خانه ای پر از ظروف حاوی مواد غذایی ست که میتوان این ظرف ها را خارج کرد و از پلاستیک های زیپ دار استفاده کرد .

7-روزی را به تعمیر وسایل خود اختصاص دهید اگر کفشی دارید که میخواهید پاشنه اش را تعمیر کنید و یا قابلمه ای دارید که میخواهید دسته اش را تعمیر کنید ،کافیست از خود بپرسید که آیا میتوانم تا هفته آینده تعمیرش کنم ؟ اگر باز هم جوابتان منفی بود آن را به سطل زباله منتقل کنید .

8-زیور آلات رسمی و غیر رسمی خود را از هم جدا کنید و و آنهایی را که بیشتر استفاده میکنید را دم دست بگذارید بقیه را داخل جعبه بگذارید .

 

گردگیری آخرسال


9-وقت آن رسیده که به سراغ مرتب کردن قفسه های کتاب بروید و کتاب ها را بر اساس اندازه ،موضوع و غیره در قفسه های کتابخانه بچینید .

10-در هر خانه ای جایی برای دکوری اختصاص داده شده است بنابراین سعی کنید دکوری هایی که زیبایی چندانی ندارند را در سطل زباله قرار دهید .

11-سری به انباری خانه اتان بزنید و جعبه هایی که از اسباب کسی قبلی مانده اند را جابجا کنید و از شر آن ها خلاص شوید .

12-در این روزها قرار است یک دست لباس بپوشید ،در این صورت یک دست لباس اضافه از کمد خارج کنید تا مجبور نباشید دوباره کمد را به هم بریزید .

13-وسایلی که برای دکور خانه به کار برده اید را روبه رویتان بچینید ،آنهایی را که همرنگ و شبیه هستند را کنار هم قرار دهید اینگونه میتوانید وسایل ست را کنار هم داشته باشید و خانه اتان کمتر به هم ریخته باشد .

14-در صورتی که 75 درصد میز پذیرایی باید خالی باشد ،اکثر اوقات دیده میشود که روی این میزها با شکلات ،آجیل و انواع خوراکی ها برای پذیرایی پر شده است .
بنابراین سعی کنید که میز پذیرایی را از وسایل غیر ضروری خالی کنید .

15-کابینت ها را از قابلمه و ماهی تابه هایی که نیازی به آن ها ندارید ،خالی کنید .

 

گردگیری آخرسال16-کشوی لوازم آرایشتان را مرتب کنید و تاریخ گذشته ها را دور بریزید و هم رنگ ها را جدا کنید و کنار هم قرار دهید .

17-یکی از مسائلی که خیلی ذهن افراد را هنگام گردگیری آخر سال درگیر میکند مبلمان و اثاثیه ی جاگیر است . در این مواقع باید صادقانه از خود بپرسید که آیا واقعا این وسایل را احتیاج دارید یا خیر.

18-یک کیسه زباله بگیرید و در خانه دوره بیوفتید و دنبال زباله بگردید تا سطلتان پر شود تا زمان پر شدن کیسه زباله استراحت برای شما ممنوع است .

20-در مرحله آخر دیگر افراد خانواده هم از اوضاع و اهمیت مرتب بودن خانه باید باخبر شده باشند و باید دست هر کدام یک کیسه زباله بدهید تا آنها نیز این مراحل را انجام دهند .

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت